Ludlow CC, Hole #8 (www.flickr.com by rbglasson)
Ludlow, a walesi határvidék egykori fővárosa, legfőbb látványossága a vár, de kis üzleteivel és szép, György-kori és gerendavázas Tudor-kori házaival és sok egyéb látnivalóval is büszkélkedhet. A Teme folyóra néző sziklacsúcson állnak az 1086-ban épült vár romjai, amely így is csaknem 4 holdnyi területet foglal el. Legrégebbi része a normann őrtorony, ahonnan csodálatos a kilátás. A polgárháborúban rombolták le a várat, és 1689-ben végleg kiürítették. John Milton Comus c. költői játékát, amely zenei betéteivel az opera előfutárának tekinthető, a vár nagytermében mutatták be 1634-ben. Ludlowtól 8 kilométerre, északra áll gyönyörű környezetben Stokesay vára, az erőddé alakított udvarház. Különösen szép a kastély Erzsébet korabeli stílusú favázas kapubejárata. A kastély 1709 óta lakatlan, mégis nagyon jó állapotban van.
Leominser üzletei elsősorban a környék mezőgazdaságából élő gazdálkodóinak igényeit elégítik ki. A 700 éves múltra visszatekintő település legérdekesebb épülete a Grange Court és a kolostor. A Grange Court merészen különös figurái 1633-ban készültek. Nem kevésbé meghökkentők a közeli kolostor normann bejáratát díszítő madarak és szörnyek. A mitologikus figurák között gyakran feltűnik az oroszlán is, mert a középkori szerzetesek a város nevében a monasterium leonis azaz az „oroszlánok kolostora” szavakat vélték felismerni. Valószínűbb azonban, hogy a leonis nem az ókori, hanem a középkori latinból ered, s jelentése a „mocsaraké”. A várost körülvevő lapályokat látva ez az elfogadhatóbb.
A város évszázadokkal a normann hódítás előtt s az után is állandó csetepaték színhelye volt az angol-walesi határon. Ma széles, fákkal és szép, favázas házakkal szegélyezett utcáival arra a korra emlékeztet, amikor a gyapjúipar és kereskedelem fellendülése gazdagította polgárait.