Cecil Chichester: Mid-Hudson Bridge--Winter, 1934(www.flickr.com by americanartmuseum)
Nyugaton a sussexi tengerpart utolsó városa a székesegyházáról híres Chichester (eredeti neve Regnum), melynek római falai fennmaradtak. A város ugyan 9 km-re van a tengertől, de Selsey folyó torkolatánál kiképezett csatornában saját kikötője van. A város volt Néró utódjának Flavius Vespasianus főhadiszállása a római időkben. Õ győzte le Boadiceát, az icenusok fellázadt törzsének királynőjét, akinek ma a londoni Westminster-híd mellett áll a szobra. Chichestert a rómaiak Regnumnak nevezték, feltehetőleg a Regnii-nek nevezett brit törzsről. Mai nevét a déli szászok első királyának, Cissának nevéről kapta (Cissa-chester – Cissa vára). Katedrálisa, mely nem tartozik a legszebbek közé Britanniában, ám különleges három okból? Harangtornya különálló, hajójának kettős oldalhajói vannak, s tornya az egyetlen olyan katedrálistorony, mely látható a tengerről. A torony másik érdekessége, hogy bár Sir Christopher Wren építette újjá, 1861-ben megroggyant, és függőlegesen belezuhant a templomba. Ismételt újjáépítése 1867-ben fejeződött be.
A város közepén álló 1500-ból származó Market Cross egy nyolcszögletes épület, mely fedelet adott a vásárra érkező falusiaknak. Chichester alighanem legérdekesebb ám meglehetősen elrejtett látnivalója Anglia legrégebbi menháza (almshouse) a St. Mary’s Hospital. Eredetileg 1229-ben apácakolostornak épült, majd kórházzá alakították. Fő helyisége egy 14. századi terem impozáns fafaragású tetőzettel. A kápolnára nyolc szoba nyílik, így az ápoltak misét tudtak hallgatni anélkül, hogy elhagyták volna ágyukat.
Fontos még megemlíteni Arundel Várát, amely a folyóparti kisvárosban Arunban található és ez a harmadik legrégebbi vár Britanniában. Arun Nyugat-Sussex-ben található, s az aruni dombtetőn álló csipkézett falakkal körülvett várát még a normannok építették. A 16. században Norfolk nagyhatalmú hercege szerezte meg a várat. Az eredeti falakat Cromwell csapatai gyakorlatilag teljesen lerombolták, de később újjáépítette a várat az ország legrégebbi katolikus családja, s leszármazottaik azóta is itt élnek. A várkastély belső termeit a 19. században az akkor divatos neogótikus stílusban átalakították. A várban áll Szt. Miklós temploma, amelynek kis katolikus Fitzalan-kápolnáját még a vár első tulajdonosai a Fitzalánok építették a templom keleti oldalához 1380 körül