Bodmin Moor_Z17275 (www.flickr.com by Ennor)
Cornwall székhelye Bodmin, amely arról nevezetes, hogy lakói egy fekete himlő pusztítását követő pestisjárvány után fellázadtak a reformáció ellen, Exeterbe vonultak, és egy hónapig ostromolták a várost. Azon kevés cornwalli városok közé tartozik Bodmin, ahonnan nem látni a tengert. Az azonos nevű lápvidék (Bodmin Moor) nyugati szélénél fekvő ősi város már a Doomsday Bookban is szerepel. A városi múzeum, a Bodmin Town Museum, a város és környéke történetét, régészeti emlékeit mutatja be. Nem kevésbé látogatott a hátborzongató másik múzeum, a Bodmin Jail (Bodmin börtön), ahol 1909-ben hajtották végre az utolsó nyilvános kivégzést. Bodmin Moor kietlen vidékein számos történelem előtti határjel található, de a vidék igazi nevezetessége a 18. századi Jamaica Inn, Daphne du Maurier csempészetről és szerelemről írt romantikus regényének címadó fogadója. Ma a regény alapján berendezett étterem, bár és egy kis múzeum működik benne. Daphne du Maurier (1907-1989) regényei azon a vad cornwalli tájon játszódnak, ahol a fiatalon hírnevet szerzett írónő felnőtt. Már első regénye, A fogadó titka (1939) is nagy sikert aratott, de két évvel későbbi regénye a Rebecca korának legnépszerűbb szerzőjévé tette. A könyvet Alfred Hitchcock filmre vitte, és „A Manderley Ház” asszonya címen világsikert aratott.
Fowey kis üdülőfaluját régóta kedvelik azok a jómódú londoniak, akik szeretnek vitorlázni és drága halvendéglőkben vacsorázni. Cornwall tengerpartján tagadhatatlanul Fowey a legelegánsabb és legszebb hely, virágos kertjeivel, meredeken kanyargó, szűk utcáival. A Padstow-ból induló ősi zarándokút, a Saint’s Way végét jelzi a St. Fimbarrus-templom. Ezen az úton vágtak át Cornwall felföldjén a hittérítők. A virágokkal szegélyezett ösvény a templom előcsarnokánál ér véget. A templomban a Rashleigh-család több szép 17. századi síremléke látható. Az övéké volt Menabilly, az a ház, amely Daphne du Maurier otthona lett, és amely a Rebecca c. nagysikerű regényéből (1938) Manderley-ház néven vált világhírűvé.
A környéken fekszik egy igazi cornwalli halászfalu Polperro, melynek festőisége bármelyik itáliai halászfaluéval vetekszik. Sziklás hegyoldalnak támaszkodó fehér házak, szűk utcácskák jellemzik, kikötőjében halászbárkák bóbiskolnak. A faluval szemben fekszik Polruan, amelynek folyótorkolatánál található ikertornyok között húzták ki valamikor azt a láncot, amelyen fennakadtak az ellenséges hajók árbocai – a védekezésnek igen hatásos módja volt ez.